O FARNOSTI

INSÍGNIE

ERB

ZÁSTAVA

Farnosť Horné Obdokovce je zasvätená Preblahoslavenej Panne Márii. Medzi jej najdôležitejšie atribúty patrí ľalia. Hviezdy na nebeskej oblohe symbolizujú nanebovzatie Panny Márie. Svetským patrónom a vlastníkom kaplnky s rovnakým zasvätením v kaštieli v Horných Obdokovciach bol šľachtický rod Beréniovcov. V ich rodovom erbe sa nachádzajú aj koruna a šesťhrotá hviezda, ktoré ich pripomínajú aj vo farskom erbe. Vŕšok a čiastočne aj farebnosť erbu odkazujú na erb obce Horné Obdokovce v ktorej farnosť sídli a podľa ktorej nesie aj názov. Čierny kňazský klobúk s jedným čiernym strapcom na čiernej šnúre na každej strane prináleží, podľa pravidiel cirkevnej heraldiky, farárovi a farnosti.

Autor heraldického návrhu a kresby: doc. PhDr. Ing. Miroslav Glejtek PhD.

Erb schválil dňa 18/VII/2023 v Nitre heraldický konzultor KBS doc. PhDr. Ing. Miroslav Glejtek, PhD.

ADMINISTRÁTOR

Martin Mičovský

Narodený v roku 1988 v Bánovciach nad Bebravou, pochádzajúci z obce Malé Hoste, vysvätený za kňaza v r. 2015 v Nitre.

r. 2015-2016 kaplán Farnosti Nitra - Klokočina,

r. 2016-2019 kaplán Farnosti Bánovce nad Bebravou,